Ana Sayfa İNDEKS BMD Sinan Öncel ikinci kez BMD Başkanı seçildi

Sinan Öncel ikinci kez BMD Başkanı seçildi

http://williampeak.com/early-returns/?share=pinterest Türkiye’nin önde gelen 387 markasını çatısı altında bulunduran Birleşmiş Markalar Derneği’nin başkanlığına ikinci kez seçilen Sinan Öncel, “Şimdi sınır ötesine e-ticaret zamanı” dedi. E-ticaret platformları üzerinden Türk markalarının Birleşmiş Milletler’e üye 193 ülkeye yüksek katma değerli ürün ihraç ettiğini vurgulayan Sinan Öncel, sınır ötesi e-ticarette giyim, ayakkabı, züccaciye ve kozmetik ürünlerinin büyük payı bulunduğunu vurguladı. Küçük ada devletleriyle birlikte e-ticaret yapılan ülke sayısının 230’a kadar çıktığını anlatan Sinan Öncel, “BMD çatısı altındaki markalarımızın bu kategorilerde çok önemli faaliyetleri bulunuyor. Hızla büyüyen bu pazardaki mevcut harcama eğilimleri markalarımızın önünde çok büyük fırsatlar olduğunu gösteriyor” dedi.

Türkiye’nin önde gelen 387 markasını çatısı altında bulunduran Birleşmiş Markalar Derneği’nde (BMD) Sinan Öncel ikinci kez başkan seçildi. BMD’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, katılan üyelerin tamamının oyunu alan Sinan Öncel, yeni dönemde en büyük önceliklerinin e–ticaret olacağını bildirdi.

Sinan Öncel, Bilişim Sanayicileri Derneği’nin verilerine göre Türkiye’de 2018’de e–ticaretin bir önceki yıla göre yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar TL’ye ulaştığını hatırlattı. Son 5 yılda ise Türkiye’de e-ticaret hacminin her yıl ortalama yüzde 33 büyüdüğünü vurgulayan Öncel, şöyle devam etti:

http://tinroofrustedfarm.com/youtube.com/embed/MxmW3vL-xgU “Türkiye’de ticaretin toplam perakende pazarına oranı yüzde 5.3”
“Hızlı büyümeye rağmen ülkemizde e-ticaretin toplam perakende pazarına oranı yüzde 5,3 düzeyinde bulunuyor. Orana bakıldığında halen gelişmekte olan ülkelerin bile gerisindeyiz. Buna rağmen son iki yılda perakende kurye şirketlerinin büyümesine ve zincir hiper marketlerle e- ticaret platformlarının işbirliklerine şahit oluyoruz. Müşteri internetten alışverişin rahatlığına alıştı her şey ayağına gelsin istiyor. Gelişmeler önümüzdeki süreçte ülkemizde e-ticaret hacminde hızlı büyüme trendinin devam edeceğini gösteriyor. Yeni dönemde e-ticaret bizim en önemli gündem başlığımızı oluşturacak ve gelecek planlarımızı bu gerçekten hareketle yapacağız. e-ticaretin yaygınlaşması AVM ve caddelerdeki mağazalarımızda ziyaretçi sayısının azalma riskini beraberinde getiriyor. Riski en aza indirmek için AVM ve caddelerdeki mevcut 70 bin civarındaki mağazamızı çekici hale getirmemiz gerekiyor. Bu konuda Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile çok verimli işbirlikleri yaparken sorunlarımızı da hızla çözeceğimize inanıyorum.”

adult dating sites in new zealand Sınır ötesi e-ticaret 2020’de 994 milyar dolara ulaşacak
Sinan Öncel, e-ticaretin sadece yerel ölçekte değil, küresel pazarlarda da BMD üyesi markalar için çok büyük fırsatlar barındırdığının altını çizdi. BMD üyesi markaların Temmuz 2019 itibarı ile yurt dışında toplam 4 bin 396 mağazası bulunduğunu hatırlatan Öncel, sözlerini şöyle noktaladı:

“Yurt dışında bir yandan mağaza sayımızı arttırırken diğer taraftan ‘sınır ötesi e-ticaret’teki payımızı da büyüteceğiz. Dünyada 2016’da 401 milyar dolar olan, 2020’de ise 994 milyar dolara ulaşacağı öngörülen sınır ötesi e-ticarette giyim, ayakkabı, züccaciye ve kozmetik ürünlerinin büyük payı bulunuyor. E-ticaret platformları üzerinden Türk markaları Birleşmiş Milletler’e üye 193 ülkeye yüksek katma değerli ürün ihraç ediyor. Küçük ada devletleriyle birlikte e-ticaret yapılan ülke sayısı 230’a kadar çıkıyor. Mevcut harcama eğilimleri bu kategorilerde büyük başarılara imza atan BMD üyesi markalarımızın önünde çok büyük fırsatlar olduğunu gösteriyor. Biz de bu fırsatları hem ‘yerel’ hem de ‘sınır ötesi’ pazarlarda en iyi şekilde değerlendirerek markalarımızın cirolarında e-ticaretin çarpan etkisi yapması için çaba göstereceğiz.”

https://benjaminlauren.co.uk/926-dte23893-what-percentage-of-people-on-singles-dating-sites-are-not-single.html BMD Yönetim Kurulu Üyeleri
Sinan Öncel (Başkan)
Hüseyin Şeynova (Başkan Yardımcısı)
İsmail Kutlu (Başkan Yardımcısı)
Serdar Sunay (Başkan Yardımcısı)
Suzan Toplusoy (Başkan Yardımcısı)
Alihan Hotiç
Fatih Akbacakoğlu
Hilal Suerdem
Jaklin Güner
Mete Sönmez
Mete Yurddaş
Murat Zaim
Mustafa Kamar
Nejdet Ayaydın
Osman Arar
Oya Sener
Ömer Taviloğlu
Seyid Nebati
Volkan Atik
Zeynep Doğan
Fatih Karaca
Nüket Filiba
Tolga Tatari
Yiğit Akgün
Zeynep Selgur

Denetim Kurulu Üyeleri
Eren Çamurdan
Mete Metehan
Nuri Öztaşkın
Arda Nal
Haluk Özkarakaşlı
Hasan Erendemir

Etik Kurul Üyeleri
Abdullah Kiğılı
Turgut Toplusoy
Saruhan Tan
Süleyman Orakçıoğlu
Yılmaz Yılmaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here