Ana Sayfa Dünyadan Stella McCartney, Louis Vuitton’un sahibi ile ortaklık anlaşması yaptı

Stella McCartney, Louis Vuitton’un sahibi ile ortaklık anlaşması yaptı

Stella McCartney, marka cazibesini artırmak için LVMH ile birlikte çalışma kararı aldı. Ortaklık Stella McCartney’nin dünya çapında gelişimine iş ve strateji açısından destek verecek. McCartney, kendi markasının yaratıcı direktörü ve elçisi olarak hizmet vermeye devam edecek.

Stella McCartney, Stella McCartney markasını güçlendirmek için lüks ürünlerle LVMH ortaklığındaki ortaklığını ilan etti. McCartney, çoğunluk mülkiyeti elinde tutarken, aynı zamanda kendi adını taşıyan moda perakendecisinin yaratıcı direktörü ve elçisi olarak görev yapmaya devam edecek.

Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Fendi, Tag Heuer ve Kenzo gibi lüks perakendecilere sahip olan LVMH ile ortaklık, Stella McCartney’nin iş ve strateji açısından dünyadaki gelişimini artırmaya yardımcı olacak ve sürdürülebilir bir marka olarak kalacaktır.
Bu arada, McCartney LVMH genel müdürü ve başkanı Bernard Arnault ve yürütme kurulu üyelerine danışman olarak görev yapacak.

Arnault, “Sürdürülebilirlik ve etik meseleleri ilk aşamada ilk sıraya koyan ve evini bu meselelere inşa eden ilk belirleyici faktör oldu” dedi.

“LVMH gruplarının sürdürülebilirliğe bağlılığını vurguluyor”
McCartney şunları ekledi: “Mart 2018’de Stella McCartney markasına tam sahip olma kararımın açıklanmasından bu yana, çeşitli partilerden Stella McCartney House’a ortak olma ve yatırım yapma isteklerini ifade eden birçok yaklaşım oldu.”
Ortaklığın tüm detayları Eylül ayında açıklanacak.
Kaynak:The Guardian

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here