Ana Sayfa Gündem Suwen, halka arz için SPK’ya başvurdu

Suwen, halka arz için SPK’ya başvurdu

Kadın iç giyim markalarından Suwen, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için SPK’ya başvurdu.

Borsada halka arzlar hız kesmeden devam ediyor. Kadın iç giyim sektöründe faaliyet gösteren Suwen de Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu yaptı. SPK’ya iletilen taslak izahname, şirketin www.suwencompany.com, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın www.tskb.com.tr ve Gedik Yatırım’ın www.gedik.com adresli internet sitelerinde yayınlandı.

Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim ve plaj giyim sektöründe 2020 yıl sonu itibariyla Türkiye’nin 81 ilinin 35’inde olmak üzere toplam 111 mağazası ve 573 çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Deloitte 2020 Sektör Raporu’na göre Türkiye’nin iç giyim mağaza zincirleri arasında sektördeki en büyük 5 marka içinde ikinci ve mağaza sayısı artışına göre en hızlı büyüyen kadın iç̧ giyim perakende şirketi olan Suwen toplamda bin 200’den fazla ürün sunuyor.

Suwen mağazaları yılda 4 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor
2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim ve plaj giyim (KİEP) sektöründe faaliyet gösteriyor. Suwen mağazaları yılda ortalama 4 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi ve ürünlerini yurt dışında Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine sunmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here