Ana Sayfa Gündem Tavada Tavuk, yeni şubeleriyle büyüyecek

Tavada Tavuk, yeni şubeleriyle büyüyecek

Zengin menüsü ve özel soslarıyla beğeni toplayan Tavada Tavuk, lezzetlerini tüm Türkiye geneline yayacak. Tavada Tavuk Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Kıran, yıl sonuna dek yaklaşık 60 şubeye ulaşacaklarını vurguladı. Kuruldukları 2014 yılından bu yana yüzde yüz bir büyüme sergilediklerini dile getiren Kıran, İstanbul Anadolu Yakası’nda büyümeyi planladıklarını belirtti.

Röportaj, AVMDergi.com

Tavada Tavuk nasıl doğdu? Kuruluş hikayesini dinleyebilir miyiz sizden?
Tavada Tavuk olarak ilk şubemizi 2014 yılında Avcılar’da Pelikan AVM’de açtık. 2014 Ağustos ayında ise İstanbul, Zonguldak, Çanakkale ve Nevşehir’de açtığımız restoranlarla şubeleşme sürecimizi başlattık. Şu anda tüm Anadolu’ya yayılan şube ağımız, eşsiz lezzetlerimiz, yüksek hijyen standartlarımız ve müşteri memnuniyeti odaklı personelimizle tüketicilerle buluşuyoruz. Türkiye genelinde 38 şube ile hizmet veriyoruz. 2018 yıl sonuna kadar şube sayımızı 60’a çıkartmayı hedefliyoruz. İstanbul’da 10 şubemiz bulunuyor. Ayrıca Çanakkale, Zonguldak, Kastamonu, Gaziantep, Çorlu, Nevşehir, İzmit, Balıkesir, Safranbolu ve Elazığ faaliyet gösterdiğimiz diğer yerler arasında. Şube açacağımız illeri seçerken bayilerden gelen talepleri göz önüne alıyoruz ancak detaylı saha analizleri de yapıyoruz. Şube açacağımız şehirdeki tüketici alışkanlıkları, tercihleri ve beklentilerini değerlendirip karar veriyoruz.

Tavada Tavuk’un menüsünde neler var, misafirleriniz en çok neleri tercih ediyor?
Tavada Tavuk menüsü özenle hazırlanmış, tüm beklenti ve zevkleri göz önünde bulunduran bir içeriğe sahip. Menümüzde şu anda 45 adet ürün bulunuyor. Bu ürünlerin yüzde 30’unu kırmızı et, makarna, çorba ve salata çeşitleri oluşturuyor. Her bir ürünümüz ustalarımızca detaylı bir hazırlık ve test sürecinden geçtikten sonra menüye ekleniyor. Ayrıca müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda menülerimizi düzenli olarak yeniliyoruz. Altı ayda bir yeni lezzetler eklemeye gayret gösteriyoruz. En sevilen ürünümüz ise Anadolu Ateşi adını verdiğimiz acılı lezzetimiz ve dağ kekikli tavuğumuz.

Tavada Tavuk restoranlarında açık mutfak sistemi

Nasıl bir iddiaya sahip Tavada Tavuk? En çok hangi konularda kendine güveniyor?
Tavada Tavuk şubelerinde yer alan açık mutfak sistemi sayesinde müşterilerimiz ürünlerinin hazırlanış şeklini, kimler tarafından ne koşullarda pişirildiğini izleyebiliyor. En önemli farklarımızdan birinin bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca lezzetimiz, ürün çeşitliliğimiz, özel soslarımız, büyük beğeni toplayan eriştemiz, sunduğumuz hijyen ve hizmetin de bizi farklı kıldığı görüşündeyim. Yatırımcı tarafından baktığımızda ise karlı bir girişim olmamızın yanı sıra basit bir işleyişe sahibiz. Tüm ürünlerimiz şubelere reçeteleri ile birlikte gönderiliyor. Yani tava sallamayı bilen herkes özel tariflerimiz ve yönlendirmelerimiz sayesinde ızgara başına geçebiliyor. Bu durumun da yatırımcı gözünde bizi emsallerimizden ayırdığını düşünüyorum.

Restoranlarınızın kapasitelerini ve sunduğu konforları öğrenebilir miyiz?
Tavada Tavuk, menü çeşitliliği ve sunduğu lezzetlerle 7’den 70’e geniş bir skalanın damak tadına hitap ediyor. Şubelerimize gelen müşterilerimizin büyük bölümünü 18 – 36 yaş arası öğrenci ve beyaz yakalılar oluşturuyor. Tüm restoranlarımızda müşterilerimize hijyen, kalite, lezzet ve hizmet vaat ediyoruz. Her şubemizde günde ortalama 250 kişiyi ağırlıyoruz.

Yatırımcılara franchising imkanı

Toplam kaç kişilik bir ekip çalışıyor?
Her şubemizde üçü usta olmak üzere ortalama on kişi istihdam ediyoruz. Bu rakam şube sayımızın büyüklüğüne göre artış gösteriyor. 2017 yılında 400 çalışan ile başlayan yolculuğumuz bu sene 530 kişiye ulaştı. 2018 yılında ise yeni açılacak şubelerimizle 750 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz.

Franchising koşullarınızı ve beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?
Tanınmış markaların sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı, franchise veren işletmenin eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlaması, kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılması, mali, ticari ve personel konularında sağlanan destek ilk sayacağım avantajlardan.

Önümüzdeki dönem yatırımlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Kurulduğumuz yıldan bu yana hem ciro hem de şubeleşme adına yüzde yüz büyüme sergiliyoruz. 2018 yılında İstanbul’da Anadolu Yakası’nda büyümeyi planlıyoruz. Hedef illerimiz ise Antalya, İzmir, olarak sıralayabiliriz. Ayrıca, Eskişehir, Samsun, Antalya, Mersin, Bursa, İzmir, Konya ve Ankara yatırımcılardan çok talep aldığımız diğer iller arasında yer alıyor. 2018 yılsonunda şube sayımızı 60’a çıkartmayı hedefliyoruz. Önceliğimiz yurt içinde büyümeye odaklı ancak Hollanda, Avusturya ve Lübnan’dan bizimle temasa geçen yatırımcılar da bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here