Ana Sayfa Dünyadan Toys R Us’ın, ABD’deki son iki mağazası da kapatıldı

Toys R Us’ın, ABD’deki son iki mağazası da kapatıldı

İkonik oyuncak perakendecisi Toys R Us’ın, 2019’da Tru Kids’e geçtikten sonra açık kalan son iki mağazası da Covid salgınına yenik düşerek kapatıldı.

Toys R Us, ABD’de işletmeye açık bıraktığı iki mağazasını da kapattı. İkonik oyuncak perakendecisinin Covid salgınının getirdiği zorlukların bir sonucu olarak karar verildiği ve kaynakları daha iyi alışveriş trafiğinin olduğu yeni konumlar açmaya kaydırmayı planladığı söylendi.

Toys R Us’un 2018′deki tasfiyesi sırasında fikri mülkiyetini satın alan Tru Kids, 2019′un sonlarında New Jersey’de ve Teksas’ta iki küçük format mağaza açmıştı.

Toys R Us’tan yapılan açıklamada, “Oyuncak kategorisinde ve Toys R Us için tüketici talebi güçlü olmaya devam ediyor ve müşterinin markamızı deneyimlemek istediği kanallara yatırım yapmaya devam edeceğiz” denildi.

Pazar araştırmacısı NPD Group Pazartesi günü, ABD’deki oyuncak satışlarının geçen yıl yüzde 16 artarak 25.1 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. Aileler, sağlık krizi sırasında çocukları oyalamak için oyuncaklara yöneldi. Ancak bu satışların önemli bir kısmı çevrimiçi ortama taşındı.

Tru Kids, Toys R Us web sitesi üzerinden ve Amazon’dan hizmet vermeye devam ediyor. Aynı zamanda markayı global olarak lisanslamayı da sürdürüyor.

Bu yıl ABD’de yaklaşık 10 bin mağazanın kapanacağı tahmin ediliyor. Öte yandan ABD’nin dışında hala 700’den fazla Toys R Us bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here