Ana Sayfa İNDEKS Ceylan Karavil Park ‘Ziyaretçi artışları cirolara yansıdı’

‘Ziyaretçi artışları cirolara yansıdı’

ENS Danışmanlık’ın yönetimini gerçekleştirdiği Ceylan Karavil Park AVM Müdürü Necati Ufuk Toydemir, 1 Temmuz sonrası sektörü değerlendirdi. Toydemir, “Tüketicilerin erteledikleri ihtiyaçlarını da karşılamaya başlamaları ile beklenen ya da bekletilen ihtiyaçların karşılanması ile ziyaretçi sayılarındaki artışın cirolara da yansıdığını görmekteyiz” dedi.

Alışveriş merkezi yönetimi konusunda sektörün deneyimli isimlerinden, ENS Danışmanlık’ın yönetimini gerçekleştirdiği Ceylan Karavil Park AVM Müdürü Necati Ufuk Toydemir, 1 Temmuz 2021 sonrası dönem hakkında genel değerlendirmelerde bulunundu. Toydemir’in genel değerlendirmesinden satır başları ise şöyle:

“Pozitif gelişmelerle karşılaştık”
’1 Temmuz 2021 tarihinde pandeminin kontrol altına alınması yönündeki uygulamalarda bazı normalleşme adımlarının atılmasından sonra ülkemizde alışveriş merkezlerimizdeki bazı verilerde pozitif gelişimler ile karşılaşmaktayız.’

Öncelikle pandeminin etkilerinin yoğun hissedildiği dönemlerde ziyaretçi sayılarımızdaki düşüşler 1 Temmuz 2021 tarihinde başlayan normalleşme döneminde haftanın 7 günü 84 saatlik dönemde hizmet vermeye başlamamızla birlikte tüm sektörde hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Temmuz ayı içerisinde kutlamış olduğumuz Kurban Bayramı döneminin de etkisi ile ziyaretçi sayılarında alışveriş merkezleri genel olarak Temmuz 2019 dönemi ziyaretçi giriş sayılarını yakaladılar ve belli oranlarda bu karşılaştırmada pozitif veriler elde ettiler.

“Ziyaretçi artışları cirolara yansıdı”
Pandemi döneminde fiziksel mağazalardan ihtiyaçları karşılama konusunda düşünceleri nedeniyle alternatif kanallar arayan ve e ticaret kanalları üzerinden ihtiyaçlarını karşılamaya başlayan tüketiciler bu dönemde özledikleri fiziksel mağazalardan ihtiyaçlarını giderme konusunda da oldukça yüksek oranda bir geri dönüşe imza attılar. Burada tüketicilerin erteledikleri ihtiyaçlarını da karşılamaya başlamaları ile beklenen ya da bekletilen ihtiyaçların karşılanması ile ziyaretçi sayılarındaki artışın cirolara da yansıdığını görmekteyiz.

“Aşılanma oranının artmasıyla eski normale dönüş hızlanacak”
Özellikle aşılama oranının her gün artması ile eski normale dönüş hızlı bir şekilde kendi göstermeye başlayacaktır. Aşılanma hızının düşmemesi ve aşılanma oranındaki pozitif değişiklikler ile birlikte hepimiz daha umutlu hale geleceğiz.’’

“Aynı disiplin içerisinde güvenli ve sağlıklı alanlar oluşturmayı sürdüreceğiz”
Ancak bu dönemde AVM yöneticileri olarak kamu kurumlarının almış olduğu tüm kararları ve tavsiyeleri projelerimizde uygulayarak, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan ödün vermeden aynı disiplin içerisinde sistemimizi devam ettirerek güvenli ve sağlıklı alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here